Leto u Hýroša - PETRA NAGYOVÁ DŽERENGOVÁ


PETRA NAGYOVÁ DŽERENGOVÁ   
rozhovory     
moderuje: Iveta Kloptová      

štvrtok, 22. júla  17:00, park Š. N. Hýroša  
Ak si chcete dať podpísať knihu, príďte skôr, autogramiáda začína o 16:30 


PETRA NAGYOVÁ - DŽERENGOVÁ 
(* 1972, Košice)  
„Muž a žena sú dve rozdielne bytosti, ich svet sa napriek všetkým snahám o zblíženie líši.“

Úspešná slovenská autorka. U dospelých čitateliek je známa najmä  spoločenskými románmi, ktoré si vzhľadom k témam veľmi rýchlo našli svojich priaznivcov. S prvotinou Chcem len tvoje dobro, ktorá bola vydaná až po jej tridsiatke, zvíťazila v čitateľskej ankete Knižnej revue Debut roka. Venuje sa aktuálnym ťaživým sociálno-spoločenským problémom:  partnerské vzťahy, domáce násilie, rodičovstvo v mladom veku,  alkoholizmus,  kriminalita. V knihe Ženy nášho rodu, kde  malé dejiny jednej rodiny výrazne poznačili dejiny veľké, nachádzame ženské osudy štyroch generácií vložené do časovej osi 1945-1968-1989.  Titul Ide o život  je zbierkou krátkych vtipných fejtónov a postrehov zo života, ktoré priebežne uverejňovala v rámci vlastného publicistického stĺpčeka. Pre deti  napísala sériu úspešných príbehov o dievčatku menom Klára (preložené do maďarčiny a češtiny, v súčasnosti sa pripravuje do vydania štvrté pokračovanie). Málokto vie, že  autorka bola spolumajiteľkou vydavateľstva Verbarium, ktoré prináša na slovenský trh kvalitnú prekladovú literatúru pre deti a teenagerov. Okrem písania má Petra za sebou viaceré pracovné skúsenosti. Je absolventkou Ekonomickej univerzity v Bratislave, počas štúdií pracovala ako letuška, neskôr ako redaktorka a  moderátorka zahraničného spravodajstva. Štyri  roky pôsobila ako viceprimátorka Bratislavy  pre kultúru a zahraničné vzťahy. Ovláda niekoľko cudzích jazykov, v rámci svojej práce i voľného času precestovala desiatky krajín sveta. Veľa športuje a číta, jej vášňou je medzinárodná kuchyňa. Svoje špeciality  prezentuje i na sociálnych sieťach a pripravovanom  webe Recepty z terasky.

Najznámejšie tituly:
Chcem len tvoje dobro,  Za to mi zaplatíš, Pozri sa na seba, Nepýtaj sa, kde som, Ženy nášho rodu, Ide o život, Manželky a tie druhé, Nové začiatky, Klára a mátohy

 kl2021_fb_loga

Podujatie je súčasťou mestského letného kultúrneho festivalu Leto u Hýroša, program TU

Prosíme, na podujatie sa prihláste cez FB alebo na mailovej adrese beletria@kniznicark.sk., príp. nám priamo na podujatí poskytnite kontakt na Vás. Vaše údaje budeme v zmysle aktuálnych opatrení uchovávať po dobu 14 dní od uskutočnenia podujatia. Počas podujatia používajte rúška, informujte nás, pokiaľ by sa u vás prejavili príznaky akútneho ochorenia. 
V prípade nepriaznivého počasia sa stretnutie uskutoční v priestoroch Mestskej knižnice Ružomberok, Podhora 33 na 1. poschodí. 


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne ďalších médiách.   

foto: autorka 
Viac o Petre: 
Petra Nagyová Džerengová - Rozhovory | Literárne informačné centrum (litcentrum.sk)

 

 

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies

info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO 10:00 - 17:00
UT-PIA 08:30 - 17:00
Prestávka 11:30 - 12:30
Free WiFi