Leto u Hýroša - MIROSLAV FRINDT


MIROSLAV FRINDT 
rozhovory   

moderátor: Viktor Mydlo  
štvrtok, 19. augusta  17:00, park Š. N. Hýroša 

 

MIROSLAV FRINDT  (* 1971, Dolný Kubín) 
„Mediálnu kultúru robia novinári. My nastavujeme latku. Kto iný?“

Televízny redaktor, dramaturg, moderátor, prozaik. Prvú reportáž napísal o súťaži v behu s fúrikom do regionálnych novín. Chcel sa venovať žurnalistike, preto odišiel z rodného Dolného Kubína do Bratislavy. Zamestnali ho v TASR, neskôr pôsobil v denníku Národná obroda a televízii VTV. Už dvadsať rokov ho diváci takmer denne sledujú v médiách – najskôr  ako terénneho reportéra hlavnej spravodajskej relácie Správy STV, kde sa v reportážach  venoval najmä zdravotníctvu a sociálnej politike, ostatné roky pôsobí ako moderátor spravodajských relácií RTVS  Ranné správy či Správy a komentáre. Je autorom viacerých  publicistických programov RTVS. Za to, že sa venuje písanému a hovorenému slovu, vďačí svojej učiteľke slovenčiny. Jeho knižný debut Najdúch (2017) je fikciou, fundovane opisuje zákulisie prostredia televíznej žurnalistiky verejnoprávnej spravodajskej stanice. V roku 2018 mu vyšla ďalšia kniha pod názvom Beznádej, ktorá opísala čo všetko môžu spôsobiť človeku médiá. Titul Hanina hviezda (2020) s čiernobielou ilustrovanou predsádkou Luka Brase je príbehom z povojnového a politickými zmenami zmietaného severného Slovenska. Je hlavná hrdinka dostatočne silná, aby opätovne čelila nepriazni osudu po návrate z tábora smrti? Krivda, ústrk, protivenstvo sa občas sestrujú so vznešeným ideálom a spanilým slovom... Miro je presvedčený, že pre ľudí, ktorí sa živia písaným slovom, nie je podstatný pravopis, ale schopnosť štylizovať, sledovať dianie, čítať a neustále sa vzdelávať. V spravodajstve je pre neho dôležitá práca s faktami, nie je tam priestor na zbytočné špekulácie a vymýšľanie. Má rád Bratislavu, morčatá, knihy a všetko, čo mu uvarí mama.


kl2021_fb_loga 

Podujatie je súčasťou mestského letného kultúrneho festivalu Leto u Hýroša, program TU

Prosíme, počas podujatia používajte rúška, informujte nás, pokiaľ by sa u vás prejavili príznaky akútneho ochorenia. V prípade nepriaznivého počasia sa stretnutie uskutoční v priestoroch Mestskej knižnice Ružomberok, Podhora 33 na 1. poschodí. 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu. Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle prevádzkovateľa, facebookovej stránke, v periodických a neperiodických materiáloch prevádzkovateľa, prípadne ďalších médiách.   

foto: autor 

Zdroje: 
Miroslav Frindt: Dôležitá je práca s faktami, nie s tým, čo kto kde povedal | mediahub.sk - správy o médiách, marketingu a reklame

 

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies

info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO 10:00 - 17:00
UT-PIA 08:30 - 17:00
Prestávka 11:30 - 12:30
Free WiFi