Čas, kdy nohy byly stredobodem mého vesmíru

Camino de Santiago alebo Cesta do Santiaga de Compostela - Starobylá putovná cesta sv. Jakuba je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva. Tí ktorí sa chceli dozvedieť viac a zažiť túto cestu v priamom prenose, precítiť všetky druhy radostí, bolestí a niekedy i prekvapivých poznaní, využili príležitosť vo štvrtok 19. januára v knižnici. Súčasťou stretnutia s  autorkou publikácie Čas, kdy nohy byly středobodem mého vesmíru (vyd. Ekonoprint  Martin, 2016)  Libou Chiarou Hladekovou bolo rozprávanie, čítanie úryvkov z knihy a najmä prezentácia fotodokumentácie, ktorú počas cesty zozbierala.

„Putovala som pešo od 1. do 30. apríla 2014,  za mesiac som prešla osamote 830 km,“ hovorí Liba Chiara Hladeková a dodáva: „Na konci to bolo už náročné, cítila som celé  telo, hádam len vlasy sa vyhli bolesti. Camino je o slobode a jednoduchosti, záleží len na vás, odkiaľ a ako dlho idete, či cestu pojmete ako zoznamovaciu párty alebo ostanete osamote v mlčaní. Stretnete kohokoľvek, je tu kotol národností, kultúr a rozmýšľania, je tu dokonalý priestor na poznávanie sveta a  seba samého. Všetko čo máte, sa musí vojsť do jedného batoha. Musíte sa ceste poddať, prijať jej pravidlá a nebojovať s ňou.“  

Liba Hladeková pochádza z Moravy, ale už roky žije na Slovensku, okrem písania pôsobí i ako lektorka jogy a trénerka pamäti.

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Pozvánka 

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies

info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO 10:00 - 17:00
UT-PIA 08:30 - 17:00
Prestávka 11:30 - 12:30
Free WiFi