info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO-PIA 08:00-17:00

RENDEZVOUS POD SCHODMI (24)

dňa 31.1.2018 (streda) o 16.00 hod.

Hostia večera:
LYDIA KRÁĽOVIČOVÁ 
prozaička, výtvarníčka, autorka kníh pre deti 
JÁN KURILLA 
básnik, prozaik, autor kníh pre deti

Lýdia Kráľovičová  –  spisovateľka a výtvarníčka, autorka kníh pre deti. Pôvodom Ružomberčanka, roky pracovala ako výtvarníčka v bavlnárskych závodoch. Svoju výtvarnú tvorbu prvýkrát prezentovala verejnosti v roku 2006. Výstavu s názvom Krásy prírody realizovala v Ružomberku aj v roku 2015. Maľuje podľa reality, ale ako sama uvádza, snaží sa do obrazov vnášať  fantáziu a dušu. Samostatne vystavovala svoje obrazy i v Českej republike, vo Vrútkach, v Štúrove, v Dolnom Kubíne. Pravidelne sa zúčastňuje spoločných výstav v Liptovskom Mikuláši, kde získala viaceré ocenenia. 
Literárne sa predstavila verejnosti  v roku  2003, kedy boli vydané jej Prekrásne rozprávky o ľudských citoch, určené deťom ale i ich rodičom.  V zbierke rozprávok nás autorka zavedie nakrídlach fantázie a kúziel do krajiny Troch svetov, kde sa stretnete s témami krivdy, lásky, priateľstva, ale i  nenávisti  a  chamtivosti. V roku 2009 autorka vydala knihu  Pravdivé príbehy o zvieratkách – poviedky  zo života zvierat, inšpirované  skutočnými príbehmi z obdobia detstva autorky, ale aj príhodami, ktoré zažila so svojimi deťmi a priateľmi. Lýdia Kráľovičová je i autorkou série omaľovánok pre deti Urob si svoju hračku (2001) a niekoľkých návrhov na detské pracovné zošity.  T.č. podniká, venuje sa rodine.

Janko Kurilla - básnik, prozaik, zvukár, hudobník, obdivovateľ prírody.  Autor  roztomilých zbierok Moja kniha o zvieratkách, Moja kniha o zvieratkách na farme (Vydavateľstvo Príroda 2015, 2016). V nich  deťom  odhaľuje  prekvapujúce skutočnosti zo života dravcov, vtákov, rýb aj hmyzu a vysvetľuje  im, ako správne pochopiť správanie zvieratiek, aby sme s nimi mohli žiť v harmónii a tešiť sa z ich prítomnosti.

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Textová verzia

Anketa

Aké knihy obľubujete?

náučné 18%
Spolu hlasovalo 8252 ľudí.

Najbližšie podujatia

RENDEZVOUS POD SCHODMI 31

Jozef Janigloš (1947) - básnik, pedagóg, kultúrny...

Ľudová kultúra Liptova

Prednáška jednej  z najznámejších etnologičiek...

DEJINY STATOČNÉHO NÁRODA SLOVENSKĚHO

Dejiny statočného národa slovenského sú debutom autorky...

Decká z mesta sa (ne)vedia biť

Autorka o knihe: „Príbeh o dvoch chlapcoch, ktorí sa spočiatku...

Od prameňa Gangy po indický Tibet

India patrí medzi najvďačnejšie ciele výprav. Drvivá...

Mestská knižnica
Ružomberok


Podhora 33
034 01 Ružomberok

tel: +421 44 43 22 005
mobil: +421 917 714 060
info@kniznicark.sk


Partneri a Sponzori


A ďalší..

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies