info@kniznicark.sk
044 432 2005, 0917 714 060
PO-PIA 08:00-17:00

ČERVÍK ERVÍN A KAMARÁTI

ANDREA GREGUŠOVÁ

dňa 6. 10. 2017 (piatok) o 8.30 hod. a 10.00 hod.
odd pre deti a mládež

V piatok predpoludním 6. októbra sa priestory Mestskej knižnice Ružomberok zaplnili detskými hlasmi. So žiakmi základných škôl Biely Potok, Sládkovičova a Bystrická sa stretla slovenská autorka Andrea Gregušová (1973),  empatická a s detskými dušami mimoriadne spriaznená osobnosť. Počas pár  hodín strávených v knižnici dokázala deťom vyrozprávať príbehy hrdinov svojich kníh - ľudí i zvierat, ale i sama si vypočula rozprávania a boliestky našich najmenších. Deti sa na stretnutí dozvedeli, ako vznikajú príbehy kníh a ich hlavných hrdinov, ako vyzerá výroba samotnej knihy v tlačiarni, autorka im opísala proces spolupráce spisovateľa s ilustrátorom. No a aby deti neodchádzali z knižnice s prázdnymi rukami, podpísala im aj knižné záložky s obrázkom jej najobľúbenejšieho hrdinu Červíka Ervína, vyrobené našimi šikovnými knihovníčkami...

Andrea Gregušová  je rodáčka z Trnavy, vyštudovala slovenský jazyk a hudobnú výchovu na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave. Pracovala ako učiteľka v škole pre nadané deti, v súčasnosti  pôsobí ako lektorka slovenčiny pre cudzincov. Prispieva do detského časopisu Rebrík, aktívne spolupracuje s rodinnou  hudobnou skupinou, v ktorej vystupujú i jej traja synovia. Písať začala do šuflíka už na vysokej škole. Ako sama hovorí, rozprávky píše na papier preto, aby ju príbehy netlačili v hlave: „Čarovný svet rozprávok a fantázie je otvorený každý deň a celý deň, dokonca aj v noci. Pre každého a celkom zadarmo ponúka krásne zážitky, zábavu, poučenie i lieky na smútok a boľačky. Malá vŕzgajúca bránka do tohto sveta - kniha - čaká len na to, aby sme ju otvorili a vstúpili..."

Je autorkou príbehov pre najmenších Červík Ervín (2009), Operácia orech a iné dedkoviny (2011), Ako si Kubo obzeral svet (2014 - bola i úspešne zdramatizovaná). Veľmi obľúbeným je titul Marína a povaľači (2014), pre teenagerov vznikla jej kniha Nina, Tanec v zajatí dymu (2016). Najnovšími prírastkami i do našej knižnice  sú príbehy o Svetozárovi (2016) a titul Ako maliari vidia svet, na ktorom sa podieľala ako spoluautorka. Žije neďaleko Horných Orešian. 

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Textová verzia

Anketa

Aké knihy obľubujete?

náučné 18%
Spolu hlasovalo 8258 ľudí.

Najbližšie podujatia

RENDEZVOUS POD SCHODMI 31

Jozef Janigloš (1947) - básnik, pedagóg, kultúrny...

Ľudová kultúra Liptova

Prednáška jednej  z najznámejších etnologičiek...

DEJINY STATOČNÉHO NÁRODA SLOVENSKĚHO

Dejiny statočného národa slovenského sú debutom autorky...

Decká z mesta sa (ne)vedia biť

Autorka o knihe: „Príbeh o dvoch chlapcoch, ktorí sa spočiatku...

Od prameňa Gangy po indický Tibet

India patrí medzi najvďačnejšie ciele výprav. Drvivá...

Mestská knižnica
Ružomberok


Podhora 33
034 01 Ružomberok

tel: +421 44 43 22 005
mobil: +421 917 714 060
info@kniznicark.sk


Partneri a Sponzori


A ďalší..

Informácia o spracúvaní osobných údajov: IS Cookies